Leden 2014

Plantážník

24. ledna 2014 v 14:57 | Usylmä |  Moje kecy
Moi pisálci,
to je divné slovo, pisálek. Není dobré umět anglicky :D .
Sama tomu nemůžu uvěřit, že už je to přes měsíc, co jsem sem nenapsala ani slovo. Můj život se stává ještě více nudným, takže jsem zde a jdu to náležitě napravit. Nebo lépe řečeno jdu velmi rychle shrnout, co se stalo, co se děje momentálně a co plánuji do budoucna.
Jak jste si už ráčili všimnout, zeje to zde prázdnotou. No není to jen tak bez příčiny. Zlaté časy to byly na základní škole, kdy jsem si naivně myslela, že jsem dost schopná a chytrá na to zvládat dohromady gymnázium, kroužky,blog....a to bez sebemenších problémů. Prostě všechno "happy". Jenže opak se stal pravdou a já si uvědomila, že nejsem schopná věru ani oněch 80% ze všech dříve zmíněných věcí. Dopadlo to tedy tak, že místo toho, abych se po večerech učila hrát na můj milovaný klavír, strávila jsem zbylých 6,5 hodiny doma učením na písemky. 90% z týdne. Moje prsty začaly dřevěnět a já už momentálně vlastně ani hrát neumím. Promiň Tuomasi. Řekněme si to na rovinu, jedna věc odepsána. A jestli byla tato oběť přínosná?
Poslední měsíc jsem doslova zabila, jak já říkám, automatickým módem. Mimo to, že se mi podařilo skoro propadnout z jednoho předmětu, naprosto jsem zazdila mojí dosavadní psychiku. Napsat povídku? Teď? No sense of creativity.
To byla ovšem poslední kapka mé trpělivosti. *buďme sprostí* Proč být chudák? Litovat se? Toť otázka na zamyšlení.
Zbylý týden (až do teď) jsem tedy přepínala mezi stavy naprosté nasranosti a stavem lhostejnosti k věcem, které by se podle spolužáků měly řešit, ale já na ně seru, protože oni to se svojí šílenou mentální vyspělostí očividně umějí vyřešit lépe. Kašlu na učení, vychází mi totiž mnohem lepší výsledky, když se to rychle naučim ve škole během dějepisu než 6,5 hod. doma, nebo když do testu prostě velmi naivně naflákám to, co si myslim, že je správné.
Na klavír se snažím hrát co nejvíc to jde, mimo to i na kytaru. Ono vyžaduje docela dost úsilí vydat z ní i sebemenší paskvil :D
Včera jsem měla "pohovor" s jednou velmi milou slečnou a dopadlo to tak, že v létě pojedu na 14 dní do Finska. Brigádovat. Hehe :D Bude ze mě plantážník!.....nebo spíš....plantážnice? :D Vůbec netuším, jestli takové slovo existuje, asi jo. Snad to není sprosté. Budu sbírat borůvky. Možná to zní trochu vtipně, ale uznejte, vždyť je to jak z pohádky! (Teda s tím rozdílem, že v pohádce vám z toho neodumřou záda)
Za vydělané peníze si víceméně zaplatím ubytko. Jestli bude chvíle volna, vidím to na seznamování s finskými obyvateli a na případné výlety za krásami tamní magické přírody. Kyllä. :-)
Tož já se s vámi zase na chvíli loučím. Ale ne na dlouho, rozhodla jsem se, že budu přidávat min. 1 článek měsíčně. I nadále.

Eric Whitacre - Alleluia → pokud hledáte naprosto pohádkovou hudbu a máte rádi sbory, toto je něco pro vás. Nádhera.