Únor 2013

Vision Two

24. února 2013 v 14:11 | Usylmä |  6 minutes before DEATH!
Všude okolo se snášely na zem sněhové vločky. Stromy byly až do nedohledna pokryté tlustou vrstvou oné zmrzlé vody.
A já tu teď stojím, uprostřed naprosto zamrzlého jezera,přede mnou vidím postavu muže, jak ke mně natahuje svou ruku, s tváří nečitelnou, avšak v očích onen prosebný nádech, a já si tak říkám, že ho stačí jen chytit. Pyydän sua auttamaan.
Držet jeho křehkou, porcelánovou ruku a všechny problémy zmizí. Roztají jako vločka, která se mi právě líně snesla na dlaň. Rozhodnuto.
Vydávám se k němu, své černé vlasy má spadané do obličeje.
Najednou se ozve hlasitý zvuk, libý mému sluchu,tak podobný,jako rozbité sklo. Pod nohama se mi začínají dělat rýhy. Praská led! Ale já to stíhám, chytám se jeho ruky. Štěstí? Ledová vrstva pod námi se tříští, avšak neodhaluje vodu, nýbrž tmu. Černou nekonečnou propast. Dívám se po jakémkoliv záchytném bodě. Všechno letí tak rychle.
Na vteřinu , která se zdá být jako věčnost, se setkávám s Jeho chladným smutným pohledem plným utrpení,bídy a nesplněných přání, dokud oba neztratíme balanc.
A tak padáme spolu, ruku v ruce,která řeší všechny jeho problémy. Pidä kädestä kiinni...rakkaani.
A já si jen říkám,že je nakonec dobré, že ho držím, avšak kdo teď zachrání mne?


Vision One

18. února 2013 v 20:32 | Usylmä |  6 minutes before DEATH!
"Však ono to už chtělo článek" říká Usylmä. Tedy její hlavní osobnost. Ta, která přetrvává na věky, avšak je mnohdy utlačována jinými stranami. "Ano,ano! Článek!" raduje se ona infantilní část a běhá nadšeně po pokoji, zatímco Mrs.Dark sedí v rohu spolu se svým vysoce skeptickým pohledem. "Fajn, článek, ale co chceš napsat. Stejně nikdy nepíšeš nic užitečného" odpovídá Temnota a přehazuje si nohu přes nohu. Tohle bude na dlouho.
"Zmlkni a řikej to radši tý nový" říká Alfa osobnost snažíc se přijít na to, co proběhlo a najít v tom souvislost s přítomností, aby mohla jakýmsi záhadným způsobem odvodit budoucí situace.
"Komu řikáš "ta nová", ty bys radši měla držet hubu a krok, jinak ve společnosti nebudeš vypadat dost inteligentně" odsekne ta část Usylmy, která přišla do nerozlučné skupiny jako poslední, a ráčí si raději upravit make-up.
"No jo, fakt. Nechápu, co tady ještě děláš, tady nejsou žádní inteligenti, zde jsou svým způsobem umělci. Chápu, že tě sem strčili násilím, ale bylo by opravdu fajn, kdybys vypadla tak rychle, jako ses objevila. Všichni z tebe chcípaj. Nemáš tu co pohledávat" opáčí Temnota. Konečně se v Kumbále po dlouhé době začíná něco řešit pomyslí si.
"Měly byste myslet pozitivně! Co furt ta špatná nálada!" zpívá infantilní část svým tenkým hláskem. Ovšem jakmile spatří věru vražedné pohledy svých kolegyň, raději utichá a jde si sednout do měkkého černého křesla.
"Bude to "jen" pár let..." odpovídá Usylmä zamyšleně, avšak vůbec ne nadšeně.
"Třeba nám bude dělat sluhu" směje se ďábelsky Temnota. "Ts, to určitě!" reaguje Nová "Jsem tady, abych vás všechny překopala od základů. Však my si za pár měsíců povíme".
"Povíme, povíme..." opáčí Temnota s lehkým úsměvem. To víš, že řeknem, až tě naše nerozlučnost a síla dovede k šílenství.