Prosinec 2011

Karelským pirohům věčnost!

27. prosince 2011 v 23:26 | Usylmä |  Moje kecy
Moi!
Co Vánoce, ale karelské pirohy!
Úspěšně jsem přežila Finský den. A onen Finský den byl naprosto skvělý. Ještě aby nebyl, když je finský. Takže kromě krátké finštiny,na kterou jsem si ,perkele, nemohla vůbec vzpomenout, jsme si udělali naprosto originální, z Finska dovezené karelské pirohy, podávané na talířku s Mumínkama :D . Čekala jsem na ně čtvrt roku (na ty pirohy) !!!! Jaká dobrota!! Zasloužily by si věčnost. A taky jsme se dívali na finský film.
Ale proč vám to píšu v 11 v noci.......protože, krucinál nemůžu sehnat Autobus sebevrahů s anglickýma titulkama. Jak by řekla moje spoluústavkyně: "Autobus mlynářů a Vlčí léto laponských sebevrahů". Ne, to je jenom z toho, že mě přepadla neodolatelná touha zabalit si kufry a vyrazit do Helsinek. Tady ani nesněží. A to je, perkele, hodně špatný. Taky mě popadla hrozná potřeba navštívit Mikka a věnovat mu karelské pirohy. A taky Piie,kterou se mi nepodařilo zastihnout ve Finsku,protože se otec vyjádřil tak, že nehodlá nikam chodit a už vůbec ne mě někam pouštět. A Tuomasovi. A když už jsme u toho Tuomase.....tak i Tarje,Johanně Kurkele,Jonsu a všem Finům, které znám, ale momentálně si je nedokážu vybavit.Taky bych si s sebou na cestu vzala tu malou vodku, co jsem dostala k Vánocům, jako že "na ozdobu". Protože já sbírám malé lahve :D . Magor.
Do mp4 bych si naházela veliké množství finského folku a jelo by se! Ale bez financí žádné pirohy, žádný autobus do Helsinek,žádná vodka v batohu, a tudíž žádný folk. Jaká smůla, jaký šit!
Tak můžu o té nádherné dokonalé zemi alespoň snít. A do toho číst Pána Prstenů. A zpívat "Ó Elbereth Gilthoniel", jako zpívá Tarja ve Wishmastrovi.
Jdu si stahovat folk. Následně vypnout notebook. Nadávat na spoustu věcí a mít z nich pak radost :D . A pak spát.
Terve!

Tarja - You would have loved this

23. prosince 2011 v 11:12 | Usylmä |  Tarja
Tak něco moc mírpřinášejícího od Tarji, ta už tu dlouho nebyla :-)


Within Temptation - Fire And Ice

20. prosince 2011 v 19:43 | Usylmä |  Within Temptation
A je to tady! Je to tady! Z očekávaného "short filmu" se sice nakonec stal oficiální videoklip k nové písni z alba The Unforgiving, ale to nic nemění na tom, že se jedná o dokonalé video.
Tady ho máte, tak si ho vpalte do paměti, bude tu asi často :-D

"Příběh anděla, který opouští válku v nebi a stává se obyčejným smrtelníkem."


P.S. Jenom by mě zajímalo, jak to může mít přes 300 shlédnutí a 1900 like.....

Within Temptation - Triplets Short film

19. prosince 2011 v 18:59 | Usylmä |  Within Temptation
Triplets je video, které mi tu v sérii krátkých filmů od nizozemské skupiny Within Temptation schází. Je to celkově třetí video. Dnes by údajně měl vyjít i čtvrtý plánovaný short film, ale Within Temptation zatím nic nezveřejnili. Ovšem, jakmile se to objeví na jejich oficiálkách, objeví se to do krátké doby i tu :-)
Je to trochu, ostatně i jako všechny předešlé filmy, depresivní, takže pokud momentálně oplýváte vánoční pohodou a dobrou náladou a nechcete se uvést v agonii, raději se na to podívejte někdy jindy. Ale pokud vás to i přesto zajímá, tak vám v tom nebráním :-D
Mně osobně se Triplets short film líbí. Podle mého názoru to sice na Mother Maiden nemá, ale pořád to sakra stojí za to!


There´s no one here anymore

18. prosince 2011 v 13:39 | Usylmä |  Moje kecy
Ne, promiňte. To jakože nemá být konec blogu. Kraviny tu budou přibývat dál. Akorát se bojim, že ty moje kraviny už nebudete dále snášet :D
Trochu jsem tu překopala menu (spíš do horší podoby) a rozcestníky.Ono mě totiž trochu překvapilo, když jsem otevřela rubriku "Obrázky" a našla dvě malý podrubriky a u toho kytičky a motýlky. To si přímo žádalo menší změnu. A to takovou, že 2 podrubriky jsem tam nechala pod názvem "Co bylo dřív" - to znamená, že v těchto dvou rubrikách se dá najít, co mě zajímalo, když jsem s blogem začínala.
A pod názvem "Co je teď" jsem napsala několik málo rubrik, do kterých snad časem něco málo přibyde. Mám z toho rozhodně o něco lepší pocit :-D
Teď ještě překopat ten zbytek.

Vánoce, Vánoce nepřicházejí, prchejme do Finska

7. prosince 2011 v 23:04 | Usylmä |  Moje kecy
Zdravím, bídní červi! :-D