Duben 2011

Výstava

26. dubna 2011 v 16:01 | ♣Jilliane♣ |  Akce/koncerty
Zdravím!
Rozhodla jsem se vám sem hodit pár fotek z výstavy z doby ledové na kterou mě vzal můj otec, který má pořád pocit, že je mi 6 let. Ale za pár fotek to stálo :D

Začnu hned tou první (to byste nečekali, co?)

více pod perexem

Tarja na MTV

24. dubna 2011 v 19:55 | ♣Jilliane♣
Terve!
Před chvílí jsem málem nestihla Tarju na finské MTV3. A díkyTarje jsem se narychlo podívala na fejsbůk a tam zpráva od Lenule s tim, že je Tarja na MTV , tak jsem to rychle běžela zvěčnit. No....dopadlo to asi tak, že to můj počítač jaksi nestíhal printscreenovat , a tak jseou ty fotky zcela šitské. Mám i video které sem možná dám, až si nabiju mobil, který se mi PERKELE uprostřed výstupu vybil.
Mimochodem....Tarjuš má velice zajímavý oblek..... :DDD
A tohle už nejsou moje fotky (a taky je to poznat)Nightwish Instrumental & Orchestral

24. dubna 2011 v 19:08 | ♣Jilliane♣ |  Nightwish
Už jsem se tu párkrát zmiňovala o tom, že píšu povídku. Tak mě napadlo, že bych sem mohla zveřejnit nějakou hudbu, podle které je to napsané (samozřejmě ne všechny, jenom ty nejlepší od Nightwishů). Vlastně celá povídka je sepsaná na písních (neřešte, později se dozvíte)
Takže....žádné zpěvy (kromě sboru) nečekejte.

P.S. Tady alespoň vidíte, že Tuomas Holopainen, je mistr ve svém oboru a jen málokým překonán :) . Klaním se.


Ten konec zní hrozně epicky

Velikonoce ve Finsku

21. dubna 2011 v 10:23 | ♣Jilliane♣
Napadlo mě, že když už jsou ty Velikonoce, tak bych sem mohla něco málo o nich dát. Ale ne o českých, nýbrž o finských. :D

Jak to dopadá, když Jilliane nemá co dělat...

18. dubna 2011 v 17:04 | ♣Jilliane♣ |  Mé výtvory (danger!)
Tady jsou ty "normálnější obrázky....pod perex jenom na vlastní nebezpečí xD

Tohle byl základ na přední stranu obalu pro CD. (samozřejmě, že ne pro reálné album)

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/167061_186127421413288_168945596464804_675873_553330_n.jpg

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/165165_184048414954522_168945596464804_657790_7752985_n.jpg

Sonata Arctica - Full Moon

18. dubna 2011 v 12:26 | ♣Jilliane♣ |  Trailery
Skvělá a hodně známáá písnička od Sonaty Arcticy.
Tady jí máte:


Mike Terrana - Praha 13.4.2011

16. dubna 2011 v 16:32 | ♣Jilliane♣ |  Akce/koncerty
Zdravím! Hlásím se opět zpět: živá, ikdyž ne moc zdravá, ale to je celkem jedno.
Ve středu jsem vyrazila na Mika Terranu do Exit Chmelnice v Praze. Máme to kousek, takže to byla velká výhoda. Naštěstí jsem už byla celkem zdravá z předchozí nemoci, takže jsem si koncert mohla naplno užít. Bohužel to mělo za následek to, že jsem teď zase nemocná a ještě k tomu hůř. Jak si připadám? Počkejte, hledám ten správný výraz.....Asi jako kdyby mě někdo na týden zavřel do popelnice z ledu a pak mě po týdnu pustil. Je mi nanic. Teplotu mám celkem vysokou (nějakých těch 37,5 průměrně. V noci tak 38)
Takže zpátky ke koncertu!
Škoda byla, že zrovna pršelo a byla zima. Naštěstí byl vchod do E. Chmelnice otevřený a tak jsme mohli počkat dole v hale (teda alespoň v nečem podobném) . Nejlepší bylo, že jsme tam byli úplně první, takže jsme si mohli s klidem vybrat místo přímo u pódia. Můj doprovod to ale po nějaké době nevydržel a musel si jít sednout a tak jsem šla také. Nakonec jsem si získala čestné místo na stole. A věřte nebo ne, ze stolu se nahrává úplně nejlíp! :D A v celku vás ani nebolí ruce, protože je nemusíte zdvihat, abyste alespoň něco natočili. Mně se ruce ale neuvěřitelně klepaly. Tak taky vypadají mnou nahraná videa.
Ze začátku tam moc lidí nebylo, jelikož si pravděpodobně všichni chtěli počkat až na Mika, který hrál až od 22°° , a tak se tam všichni nahrnuli dovnitř až někdy ve 21:30 a rázem byl "house full" :D .
Před Mikem vystupovaly 2 české předkapely: Second Chance a Dark Gamballe.

And now you´re lying there, taking your last breath......

12. dubna 2011 v 19:56 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Moikka!

Já vlastně ani nemám pádný důvod sem psát, protože jsem to právě zapomněla. Detail.
Píšu teď další povídku. Původně se měla jmenovat "How I Suddenly met Tarja on a traject to Finland" . To jsem neměla na tělocviku co dělat. Ale pořád lepší, než běhat 16ti stovku a být znova nemocná. Ikdyž ono to má docela víc výhod než nevýhod, být doma. Ale pak, když jsem půl hodiny čekala na tátu v autě , když si šel zařizovat mobil do Ou tů, mě napadlo, že by se to vlastně mohlo jmenovat úplně jinak. Důvod byl prostý: Tak trochu jsem v tom textu zapomněla jednu věc. A to, že původně měly hlavní 2 postavy plout trajektem DO Finska a tam pak potkat ostatní. Ale já jsem tak chytrá, že píšu a píšu a najednou mi dojde, že jsem vlastně celou dobu psala o Finsku a o tom, že ta hlavní postava bydlí v Helsinkách. A pak mi řekněte, z jakého důvodu by hlavní postava vůbec nastoupila do toho trajektu, který by jí měl vézt do Finska, když ona už ve Finsku je? Přepisovat se mi to už samozřejmě nechtělo, protože kdybych to začala přepisovat, tak už bych to nebyla schopná dopsat tím samým stylem (jedna moje nevýhoda) . A tak se zrodila povídka "The Wishmistress". A bude to fantasy.

Nejlepší to bylo dneska na hudebce ve škole. Náš "velice milý" (ironie) učitel po nás chtěl, aby jsme každý zazpíval nějakou lidovku. Tak jsme se všichni asi 10 minut hrabali ve zpěvnících. Mezitím učiteli došly nervy a tak nám ty písničky sám vybral. Samozřejmě, že na mě vyšla úplně "skvělá" (další ironie) písnička a to, "Já nechci žádného". Písničku jsem si docela pamatovala, protože jsem se jí jednu dobu učila na klavír. Ale jakmile na mě přišla řada, nejen to, že teda zpívám vcelku otřesně, ale já i zapomněla ten text. A protože jsme z toho byli známkovaní, tak jsem zpustila něco v takovémto znění:
Já nechci žádného, jen Tuomase samého.
Já nechci žádného jenom jeho.
Tuomas, ten mě bude vozit v krytém vozu.
V krytém vozu, čtyřma koňma, juchaj, můj zlatej Tuomas, Tuomas.

:DDD no Samozřejmě z toho polovina třídy dostala záchvat smíchu (teda jenom ti, co znají Nightwish) . A já taky. Doufám, že mě nikdo nenahrával.
No, já už tady radši nebudu otravovat. Už ani nemám co pořádně psát :D .
Suomi zdar!

Dánsko & Švédsko 2008 (Část 1.)

9. dubna 2011 v 17:07 | ♣Jilliane♣ |  Mé výtvory (danger!)

Hele! Objevila jsem starou zapomenutou složku,kterou jsem nemohla najít, s fotkama z Dánska a Švédska :)Zapomenutá hlášení

8. dubna 2011 v 18:50 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Dneska, jelikož jsem byla zase doma díky včerejšímu teploměru ukazujícímu 37,8 , jsem se malinko hrabala v minulosti a našla pár hodně zajímavých věcí, které jsem během mé závislosti na Finsku napsala. Taky se docela lekám z těch ohromných počtů smajlíků. To se s počtem ksichtů, které píšu teď, nedá srovnávat. A to se pořád vztekám, že už bych těch přiblblých smajlíků za každou větou měla nechat (a to měla. Vypadá to hrozně).

1) Věci, které ještě pořád platí!
(zkopírováno z fejsbůku)

"Pro všechny vášnivé hrabače x)
1.9.2011 v 8:00 se pořádá zájezd na Nordkapp! :)
Pojede se autobusem přes Finsko, kde si účastníci zájezdu budou moct prohlédnout mnoho památek. Vyvrcholením zájezdu bude zahrabání se do sněhu a následná smrt z důvodu umrznutí nebo nedostatku jídla/vody . Pokud budeme mít štěstí, tak nás nikdo nenajde a tř...eba nás shoděj dolu do oceánu x) "

"zjistila, že v ní neni ani kus umělce x((( nedá nic dohromady, logicky jí to nemyslí, písně skládat neumí (nebo teda umí, ale z falešných tónů). Sečteno podtrženo......je na všechno antitalent. Pokud by přecejenom někdo nějaký talent našel, dejte mi vědět "

2) Věci, které by měly platit

"Starý rozhovor. Měl být použit ve Finsku při kecání Marcelem u jejich domu, když Tarja zrovna doma není : :D :D


CRRRR!!! "Onko rouva Turunen läsnä?" "Hän on juuri lähtenyt" "Milloin hän tulee takaisin?" "Sitä en valitettavasti tiedä :-/ " "ja kenet saan ilmoittaa? :D " "Tulen professori Formanin luota...." "Se on mukava yllätys! :D "Mukava nähdä teidät taas :)" "Saanko jättää hänelle viestin?" "Miksi ei :) " "Että tulen käymään myöhemin :) " "Tulen teitä vastaan...." "KIITOS!! :D Näkemiin"

3) Věci, které platily neboli Hnusné, šílené a osmajlíkované věci

"Popis mé cesty do školy: Nastoupím do autobusu, kde se všichni baví. Najednou všechno mlčí a jediné co se ozve na celý autobus: KIIITOOOS!
Vystoupím na Olšanskym náměstí, tak si tam krásně jdu po ulici a míjim 2 pány mumlající si též něco finsky. Kde se tady ti fini berou?" "

Beowulf

7. dubna 2011 v 21:42 | ♣Jilliane♣ |  Fantasy a mytologie
Napadlo mě, že bych mohla něco málo na toto téma napsat. Beowulf je taky můj nejoblíbenější epos a taky film.

Beowulf (nebo taky po staroanglicku "Vlk včel") je staroanglický epos a zároveň nejvýznamnější dílo staroanglické literatury. Představuje 3182 veršů a tvoří 10% veškerého textu zachovaného v tomto jazyce. Rukopis je uschován v Britské knihovně.
Děj se odehrává v pátém až šestém století v Dánsku a Švédsku. "Vypráví o skutečných historických osobnostech jako např. géatský král Hygelak atd.
"Vyprávění sleduje osud mladého hrdiny Béowulfa z géatského národa. Odjíždí se čtrnácti družiníky do Dánska, aby pomohli králi Hrótgarovi, kterého sužuje trol Grendel"
Odehrají se 2 bitvy. V první bitvě se Beowulfovi podaří Grendela přemoct. V 2. bitvě zabije i Grendelovu matku. Za to je Beowulf odměněn vzácnými bohatými dary. Nakonec se stane i géatským králem. Druhá část eposu se odehrává o mnoho let později. Beowulf se musí utkat s drakem, který pustoší jeho zemi a nakonec za to zaplatí svým životem.

"Život jedince je v rukou osudu, Béowulf jde do bitev s tím, že nikoli on sám, nýbrž osud rozhodne o výsledku - filozofie hluboce zakořeněná v severské tradici." "V básni se mísí severské a křesťanské tradice." (zdroj Wikipedie)

Podle tohoto eposu byly natočeny i filmy jako například "Beowulf: Král barbarů" nebo americký stejnojmený film "Beowulf" natočený roku 2007.
Hrabu se hrabu, ve složkách s fotkama

5. dubna 2011 v 20:52 | ♣Jilliane♣ |  Mé výtvory (danger!)
Dneska jsem dostala úkol vyčistit noťas ode všech zbytečných fotek a složek. Tak se v těch všemožných složkách hrabu a budu se hrabat i zítra, jelikož nejdu do školy, protože jsem nastydlá a mám teplotu.
Hej, ale tohle je dobrá fotka! To si ještě pamatuju, jak jsem celé prázdniny mluvila o Finsku a na prázdninách u příbuzných mi udělali překvápko. To byla asi nejlepší večeře, jako jsem za prázdniny měla. Teda vlastně to byla nejlepší večeře, kterou jsem KDY měla. :D
Ikdyž teda to, co je na těch houskách (nepočítám-li šunku), je na 99,9% norská záležitost, ale to je hned vedle....

P.S. Do celého článku jenom na vlastní nebezpečí!!!

Tarja, Tarja, Tarja.....

3. dubna 2011 v 12:05 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Už mě to zase chytá. To je Tarji účes sem, Tarji účes tam, Tarji oblečení sem a Tarji oblečení tam :D
No jednoduše zase budu dneska Tarjit. Otec už z toho trochu šílí. Řiká, že jestli nebudu alespoň nachvíli o Tarje nebo Finsku zticha, tak si mám prý na koncert jít sama = že na koncert nepůjdu. Tak jsem se dneska ráno probudila, zjistila, že je úplně nádherně a najednou mě to chytlo a s dobrou náladou jsem šla napsat otci (který je momentálně na Moravě) zprávu, jako jestli už se vyhrabali a jak je. A napsala jsem mu to finsky. Otec mi do 10 vteřin volá, že mi nerozumí ani slovo a ať mu to k sakru přeložim. No tak uvidíme, jak to dopadne :D . No určitě mám nejméně do 14:00 ještě klid a od 14°° si už může doma nadávat jak chce.
A co mě to vlastně předtim napadlo.....Šla jsem si podívat, co je nového v Lumber´s Shopu a Red Raven a Nosferatu atd. No a do oka mi padl tenhle kabát:

http://lumbers.cz/zbozi/9119100a.jpg

A v tu chvíli mě napadlo, že kdyby se tak jako částečně přešil (a zkrášlil), mohl by z toho být ten, co měla Tarja v I Feel Immortal (ten tmavý samozřejmě) . Jak mě teď napadá, on by z toho možná mohl být i ten z Die Alive. Ale to by se musel skoro celý úplně přdělat. A taky s rukávama bude problém. To je jedno, asi se o to pokusím :D a třeba se mi povede dát nějaký ten Tarji kabát dohromady. Pravděpodobně si teď všichni řikáte, že to bude pěknej záhul a ať si to užiju. Tak kiitoksia :D

Finsko

2. dubna 2011 v 11:51 | ♣Jilliane♣ |  obrázky
Další várka obrázků z Finska.
P.S. Kdyby se fotky nezobrazovaly, dejte vědět