Březen 2011

Delain - Sleepwalkers Dream

27. března 2011 v 21:50 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Tohle je neuvěřitelná písnička. Nepřipomíná vám trochu Nemo od Nightwish? Teda v tom rozdílu, že Nemo je podle mě lepší a zpívá ho Tarja O:-)


Something like a crazy day...

27. března 2011 v 16:15 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Jsem zpět a se mnou i mé moudranepřinášející extranudopřinášející kecy!

Je neděle. To je novinka co?? To jste určitě ještě nevěděli! No ale já se vrátím zpět k pátku.
Tohle už jsem dlouho neřekla a taky to tím pádem ode mě hrozně dlouho nikdo neslyšel, ale v pátek byl jeden z těch dobrých dnů! Konečně jednou za školní rok den, kdy bych se nemusela učit na testy a den, kdy jsem mohla jít odpoledne ven. A víte, kdo za to může? Tomu byste nevěřili, může za to naše učitelka na tělocvik. Jsme zase jednou s mojí spolusedící necvičily a kecaly. Ale my jsme se úplně šíleně bály, že na nás přijde tělocvikářka a že nás hrozně seřve. No, ona na nás přišla, ale normálně ona nás neseřvala a místo toho nám začala vykládat, že bysme možná měly jít ven :D . A my, jako vzorné studentky (ha-ha-ha) jsme si z toho vzaly příklad a v pátek jsme vyrazily ven.

Visions of Atlantis - New Dawn

24. března 2011 v 15:25 | ♣Jilliane♣ |  Trailery
Visions of Atlantis poslouchám zatím jenom krátce, ale musím uznat, že některé (většina) jejich písničky jsou fakt skvělý! :D


Catkurvílololitózní gothička s nádechem ema a povahou pop-rockové princezny

20. března 2011 v 11:57 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Hyvää päivää!!

Zbláznila jsem se. Chci do Finska! Chci ten Tarji barák, ikdyž stojí něco kolem 350 000 Euro. Chci tu kuchyň a obývák a polovinu postele v ložnici. Dobře, tak o tom si můžu nechat jenom zdát, ale chci do Finska!! Hrozně moc!! Už se tam šíleně těšim. A hlavně na Salmiakki :D a na hrnek s Mumínkama. Prý to tam ale mají hrozně drahé, to bude menší problém. Tak doufám, že ukořistim alespoň něco na trajektu, ikdyž teda pochybuju, že se pohnu, jelikož moje zkušenosti s trajektama nejsou zrovna nejlepší. Naposeldy mi bylo blbě a následně jsem narazila do regálu, a tak mě pak museli 2 lidi držet. A taky se těšim až budu moct fotit. Jo! Ikdyž se tím naším foťáčkem nic pořádného uměleckého vyfotit nedá. Ale kde vzít takhle narychlo 15 000 na nový foťák?....Kde je nejbližší banka? xD
Finsko!Suomi! Suomen tasavalta!!
Klid, dýchej. Tak věci k nadpisu v c.č. a jenom na vaše vlastní nebezpečí. :D

Rare Exports Finnish Trailer

18. března 2011 v 12:24 | ♣Jilliane♣ |  Trailery
Já vím, že Vánoce už byly, ale tohle mi nedalo. Docela ráda bych od toho sehnala soundtrack.
Nechápu, jak někdo mohl natočit takovýhle film......Trochu mi to připomíná 2012 x)


About my blog, about my unnecessarily writings

16. března 2011 v 20:13 | Jilliane |  Moje kecy

Chtělo by to tu trochu překopat,nemyslíte? Ale jak se znám, tak se k tomu stejně asi nedostanu. Ne, udělám to jinak, napíšu si body:

1) předělat menu
2) nový design

Jo a zapomněla jsem napsat, že ten soundtrack úplně zbožňuju. Ale i Narnii zbožňuju. Narnie je taky skvělá.

3) nové rubriky
4) banner

P.S. Připomeňte mi udělat samostatný odstavec v menu jenom pro Tarju
P.S.S. A taky pro nové příběhy
To je pro začátek asi vše. Ostatní dodělám až tohle bude hotové. Opravdu se k tomu musim dokopat a tentokrát to neodkládat.
Víte, jak jsem před nějakou dobou psala, že jsem zblázněná do fantasy? Teda spíš do Lord of the Rings? Asi jsem se zbláznila úplně. Ale ne jenom do LotR, úplně celkově do fantasy.
A protože mám ještě pár dní volno, překopu to tady za těch pár dní! Nepočítám-li layout, to nestihnu. Asi víc do fantasy to tady bude. Teda přesněji: do fantasy a do Tarji :D
Doufám, že mě to brzo přejde, ale to se asi nestane. Sakra.....Už jsem se rozhodla, nakazím fantasyfílií i svou spolusedící, myslím, že to jí nakazím určitě. Tarjafílií se mi jí nakazit nepodařilo, tak aspoň to fantasy. Doufám, že si zas nebude přivlastňovat Legolase, protože Legolas patří k Itarriel (to je jedna osoba z fanfiction) a ta s ním odjede do Valinoru. Sakra, sakra, sakra......to dělá ten Silmarillion. Je to nebezpečná kniha, když se do ní někdo začte!! Horší než jeden Prsten.
Lidi, mám hroznej problém! Už se šíleně těšim do Finska v létě! A to je ale velkej problém! A víte proč?? Protože je přece všeobecně známo, že když se člověk někam těší, tak to bude totální propadák. A to já nechcu! Finsko musí být skvělé. Co když se stane, že se nakonec nikam nepojede? Tak to by se stalo přesně toto:
1-15 vteřin: šok
15-17 vteřin: mdloby
17-23 vteřin: mozek nastavuje přechod do úsporného režimu
23-45 vteřin: úsporný režim a následně vybíjení mozkové baterie
45-58 vteřin: přechod do klinické smrti
58-60 vteřin: klinická smrt
Ne, budu věřit, že se všechno povede, ve Finsku bude skvěle a budu se tam pořád těšit. Ale už míň, radši. Jo. Tak já vás tu už nebudu zatěžovat klinickýma smrtma (nebo jak se to píše xD ) a jdu radši psát povídku. Tak terkkuja a nechť hvězdy nad Vámi bdí x)

Epica - Chasing The Dragon (The classical conspiracy)

14. března 2011 v 10:00 | ♣Jilliane♣ |  Trailery
Terve! Mám 5 minut, abych sem něco rychle přidala než budu muset ZASE pryč od počítače. Zlatý můj noťas, nikdo na něj neleze. Ale tady, od tohohle krámu, mě musí pořád někdo vyhazovat. Ale od středy budu doma :) , tak sem zase něco málo přibyde. Od včera si nadávám, proč jsem si nevzala s sebou foťák. Včera jsem se rozhodla jít na procházku a z té procházky se nakonec stal celodenní výlet. Mohla jsem fotit a pak sem nějaké fotky dát :/ . No tak k nadpisu....Je to úplně nádherná písnička. Epica má proč se jmenovat Epica. Má skvělé písničky a tady máte důkaz

Epica - Chasing The Dragon

Children Of Bodom - Every time I die

7. března 2011 v 21:40 | ♣Jilliane♣ |  CoB - videa
Tohle jsem si nemohla odpustit :D


Elf

6. března 2011 v 12:44 | ♣Jilliane♣ |  Mé výtvory (danger!)
Tak jsem se ve škole pokusila nakreslit elfa nebo alespoň něco, co se tomu vzdáleně podobá.
S výsledkem jsem kupodivu docela spokojená, ikdyž je tam teda hodně nedostatků. Například ta její ruka se mi vůbec nepovedla a jelikož jsem to kreslila trochu netradičním způsobem, má křivý obličej (nebo spíš ucho, protože to bylo to první, co jsem na obrázku začala kreslit a pak jsem to už nějak nevystihla). Ale jinak jsem docela spokojená, když si uvědomím, že nejsem žádný malíř! :D

http://th06.deviantart.net/fs70/PRE/i/2011/009/a/4/elf_by_salomaa-d36rrs1.jpg

Slohovka o Tarje

6. března 2011 v 11:17 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Háhá! Zdravím moji finofilní,tarjofilní,japanofilní,fantasyfilní i normální přátelé!
(Jako obvykle si toho nadpisu raději nevšímejte)


Téma týdne...... "Ztráta iluzí" . Haha, to je dobrý téma, to vám teda povim :D
Já jsem jednoznačně ztratila iluze, když jsem minulý rok nemohla jet na Masters of Rock a říkala jsem otci, že 100%tně tam tenhle rok Tarja nebude. Ha! A co jsem říkala??? Samozřejmě, že tenhle rok Tarja na MoR nedorazí. A co hůř, ona tady nebude ani na Benátské noci!!! Ona tu vlastně nebude skoro celý rok! Dámi a Pánové, umírám! Ale ať si počká příští rok. To mi připomíná, že bych si měla konečně jít někam sehnat ty lístky (to jsem to ale blbá).
A jak už jsem psala na facebook:
Kde jsou ty časy, kdy jsem byla k smrti přesvědčená, že se Tarja jmenuje Tarje Turnen a vypadá jako tlustá operní "bečka" :D To byl pak údiv, když jsem jednoho týdne musela otci do jeho mp3 stahovat písničky od Nightwish (protože on to neumí) a jistou náhodou jsem si pustila na youtube Nemo a zjistila, že Tarja vůbec nevypadá, jak jsem si myslela a ještě větší údiv z toho, že se jmenuje úplně jinak :D Teď se tomu směju..... :D

A co jinak??? Zjistila jsem, že Tarja je elfka!!!! (jo, dobrý, bláznim už dlouho)
dneska jsem náhodou vlezla na nějaký ten blog o fantasy, myslím, že http://tajemnaelfka.blog.cz/ (důvod je prostý: včera jsem neměla co dělat, a tak jsem se dívala na LotR. Teď na tom budu zase půl roku závislá. Doufám, že to nepostihne můj blog)
a tam jsem v rubrice o elfech, našla toto:
"Jak vypadají elfové?
Tváře elfů jsou řezané velmi jemně.Elfové také mají výrazné lícní kosti což jim dodá půvab a neskutečnou krásu. Jejich pleť je bílá jako sníh,jen na tvářích je mírně růžová. Většina z nich má velké oči nejčastěji zelené nebo modré.A asi nejtypičtějším znakem elfů jsou větší špičaté uši.Jejich vlasy jsou dlouhé,husté a lesklé.Mají asi všechny barvy (až na zrzavou).Nejčastější odstíny jsou světle žlutá a nebo tmavě hnědá(popř.bílá,černá)
Postavou jsou elfové štíhlí a vysocí.Měří asi od 170 cm až do 195cm.Váží 50kg-80kg.
Jsou půvabní a křehcí."
No, podle mě, jí to docela popisuje. Ikdyž teda Tarja má do 170 cm ještě nějaký ten kus :D a její uši rozhodně nejsou špičaté, jako ty elfské (no ale ikdyž.....). Ale zato má nádherné zelené oči, krásné černé dlouhé vlasy a pleť jako sníh (teda pokud se zrovna nevyvaluje někde na pláži v Buenos Aires) . Finska, toho by si měla vážit! Takové svaté země!
A abych se už konečně dostala k tomu nadpisu....Jednoho takového krásného slunečného dne, kdy bylo také neuvěřitelné vedro (takže je dosti možné, že jsem měla přehřátý mozek) , jsem si řekla: "Proč nenapsat povídku o Tarje?" no a tak se mi v hlavě zrodil ten nejďábelštější plán "století Světla" a začala jsem psát povídku. Tím pádem se všechny rozepsané povídky odložily na pozdější doby. Ale je to neuvěřitelná blbost. Možná až moc velká. To je ale úplně jedno!
Povídka by byla už od úplných začátků Tarji ještě z doby Nightwish no a pak přes její odchod a sólovou kariéru. Jo a nečekejte na tom nic moc pravdy, samozřejmě, na to já nehraju :D. Ne, jako bude to založené i na pravdivých informacích, ale většina věcí bude smyšlená.
Existuje i nějaká ta šance, že bych to sem zveřejnila místo 6 Minutes Before Death, která má k dopsání ještě hodně daleko. A na blog se chystá ještě jedna moje povídka. Problém je ale v tom, že já nejsem zrovna nejlepší ve psaní a tak mi to docela trvá, než napíšu něco, co se dobře čte a dává to smysl. A také radši píšu sama. 6MBD jsme psaly dohromady se spolusedící a každá máme svoje nápady,názory a jiný pohled. Takže tyhle povídky budou na 99% moje tvorba. To 1% zahrnuje vymýšlení hezky vypadajících jmen nebo povahy postav a vzhled postav. Tož do letních prázdnin by to tu mohlo být. A docela to tu i ožije. Jinak dávám dohromady jeden takový článek do mytologie a zatím, se mi to vede doela slušně, takže by to této rubriky taky mohlo po dlouhé době něco přibýt.No a toť snad vše. Mimochodem, jak se tak dívám, tohle je jeden z mých nejdelších článků. Hah!! Dneska mám nějakou divnou náladu.
Jo a zapomněla jsem napsat, že sem přibyde pár nepotřebných rubrik, které mě zase napady sem dát. Ale třeba Vás to bude bavit, co já vím? :D
No tak já už se tady nebudu vykecávat, stejně to moc lidí do konce nedočte :D , tak terkkuja!

King Arthur - Hans Zimmer

1. března 2011 v 17:30 | ♣Jilliane♣ |  Trailery
Bez toho poslední dobou nějak nemůžu žít. Ono to tak nějak pozvedne náladu....nebo spíš ze smutné nálady udělá tu bojovnou :D A to se hodí, tedy aspoň mně na testy.
Mimochodem, Hans Zimmer má mojí poklonu. Jeho soundtracky jsou mistrovská díla...a veledíla :D