Únor 2011

Infinite Aion Movie - Spellbound - 30 Days of Wipe™

27. února 2011 v 15:10 | ♣Jilliane♣ |  MMORPG
Něco pro MMORPGiky.....Víc než to video se mi líbí hudba, ale což x)


Pojmy by Jilliane Salomaa

27. února 2011 v 15:03 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Takže jinak, jako správná kopírka (abych to zdůvodnila: jednou jsem se takhle vydala obcházet blogy a mezi ně, patří i blog Babe. Mezi nové články patřil také článek s názvem "Pojmy" a to mi totálně zůstalo v hlavě a jediná možnost, jak to z mé hlavy dostat ven je, to sem napsat taky), jsem se rozhodla sem dát seznam názvů, které asi žádný nezasvěcenec bez vysvětlení pořádně nepochopí.
Časem tady bude názvů víc.

Tarja Turunen - Solveigs Sang -Edvard Grieg(Miskolc 2010)

22. února 2011 v 16:17 | ♣Jilliane♣ |  Tarja
JežišTarja já ještě začnu poslouchat operu....ikdyž opera s Tarjou by šla :D
Tohle je až moc opera, no ale co.


Johanna Kurkela - Olet uneni kaunein

21. února 2011 v 18:00 | ♣Jilliane♣ |  Trailery
Je to finské, je to svaté...
Ten pán na té posteli mi přijde hrozně vtipný :D . To je, jako kdyby se něčim otrávil a měl křeče. Teda takhle mi to připadá


Olen Hrobník

20. února 2011 v 12:08 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Moikka!

Dostala jsem příležitost sem napsat, tak samozřejmě píšu. Poslední dobou se stíhám zdržovat jenom na fejsbůku a už i to teda pěkně nudí. No holt bez blogu se nedá žít :D (ve většině případů) .
Odpoledne ještě oběhnu a okomentuju články SB. Doufám, že to stihnu, zítra píšeme z chemie a naše učitelka nám tam pro radost hodila i starou látku, takže se budu muset naučit 3/4 sešitu, ale dobrá. Na blog si čas najdu vždycky. Na 100% sem něco napíšu ve středu, to bude takový docela oddychový den. Uleju se z posledních hodin ve škole a pak už jenom do půl šestý finština a padla. Takže to uznávám jako docela dobré. A zítra bych se taky mohla ulejt ze školy, když mi neni dobře. Jako nevím, jak si to táta představuje mě nakazit nějakou tou jeho zmutovanou chřipkou a pak sklidem poslat do školy. Hah! Musím se nějak vymluvit.
Jo a na poštu dorazily lístky na Mika Terranu. YES! Teď ještě Tarja ve Zlíně. Otec z toho moc radost nemá, že bude muset jet až do Zlína, ale co neudělat pro Lenule ,že? (P.S. Doufám, že se nakonec na poslední chvíli nepojede to Pardubic, to by můj táta dostal infarkt)

Včera byla na chalupě oslava dědových 78. narozenin. Znáte to. Dospělí se pak jeli "vožrat" vodkou ke strejdovi. A díky tomu, že jsem nemocná jsem té oslavy a hodně lidí patřičně využila. No a jelikož už nějaký ten alkohol v sobě všichni měli, bylo pár nádherných debat za ten večer.
Typický rozhovor: T=táta, B=babička a Já
Já: Tati, dones mi prosím ten paralen
T: Ok a máš vodu??
B z obýváku: CO???
T z kuchyně: Chceš půlku nebo celej?
Já: Půlku
B: Jo, zalej oba!

Tož tohle byl jeden ještě celkem normální z příkladů.
A tady 2 krásné věci, ale ne pro mě. Škoda.
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/181536_147964825265069_100001546574974_299944_5918473_n.jpg

Jinak jsem dostala novou přezdívku. Z Tritáka, Kritáka a Kritika (moje předešlé přezdívky udělené strejdou) je Hrobník. No, co dodat.
Zajímalo by mě, jak se řekne hrobník finsky. Překladač to překládá jako "haudankaivaja" , ale jelikož těmto internetovým "zkažkecům" (také nový výraz zrozený včera) se nedá věřit, radši se ještě zeptám na finštině.

Olšanské hřbitovy part I.

13. února 2011 v 19:16 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Dneska jsem se rozhodla nevysedávat u noťase a projít se na Olšanské hřbitovy, jen tak něco vyfotit. No fotky nejsou žádná umělecká díla, ale mně přijdou svým způsobem docela zajímavé :) , proto jsem se rozhodla sem některé dát.
Některé jsou upravené v PF (například hned ta první)
hřbitov1

Smysl života...?

13. února 2011 v 9:46 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Terve!
(nebo Brý ráno)


Tohle je největší krize za celou dobu mého nesmyslného psaní tady. Ve škole je hroznej zmatek a já vůbec nestíhám. Teď ještě nějaský Aplikovaný vědy, na který si máme sehnat brambory. Jako skvělé. Opravdu nemám ponětí, na co nám to bude.
Tak nějak jak toho máme hodně, tak nestíhám blog. Což je škoda se každý den dívat, že je tu pořád to samé. Já to vlastně častokrát ani nestíhám se sem podívat a to se mi hodně nelíbí.
(P.S. Nevšímejte si toho, jak píšu, sem před chvíli vstala)
Nakonec, víte kde jsem to zase skončila? No, u MMORPG....zase to hraju. Protože nestíhám a tohle je takový...no prostě se to dá hrát i v noci a nemusim u toho myslet, jestli dělám pravopisné chyby nebo ne. Ti, kteří mě mají přidanou na fejsbůku, asi už viděli takový ty divný fotky s panáčkama, co pořád přidávám. No jde to se mnou z kopce.

Ale z té pozitivní stránky. Otec mi konečně dovolil si teda ty lístky na Mika Terranu objednat. Jsem zvědavá, kdy přijdou :) . A na Tarju jedeme pravděpodobně do Zlína. Skvělý! YES! :)
Jen tak od tématu, otec včera udělal z Tarji Turju Teranen. Chudák Tarja :D. Takhle nějak vypadá zkombinování Tarji a pana Terrany :D

P.S. Tahle fotka je dobrá :D

Scorpions - Still Loving You

7. února 2011 v 17:41 | ♣Jilliane♣ |  Trailery
Úplně nádherná písnička. Hodně vzpomínek.....a hodně smutných vzpomínek,které tu nechci rozebírat, protože nejsem chudák a s tim se vypořádám sama.....
Jinak ta písnička je opravdu moc hezká, jedna z těch nejlepších balad :)
Jo, kdo umí, umí :D


Nightwish - Where were you last night

6. února 2011 v 19:32 | ♣Jilliane♣ |  Nightwish
Poslední dobou začínám být na téhle písničce dost závislá :D
Finsko

5. února 2011 v 20:43 | ♣Jilliane♣ |  obrázky

Když já si tak nějak nemůžu pomoct. Ono to Finsko je tak krásná země.....
Jednoho dne se tam přestěhuju.Třeba se půjdu podívat k Babe k jezeru :D
Mě tak napadá....někde jsem měla uložené úžasné fotky jezer (mimochodem jsem ti je posílala ,Babe, tak pokud je máš, tak pošli. Kiitos) a nemůžu je najít. Škoda.
Některé fotky jsou z google map
finsko

Usylmy deník, part I.

4. února 2011 v 14:33 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Moi!

Už jsem vám říkala, jak je výhodné poslat rodiče (v mém případě otce) do hospody, když chcete, aby vás někam pustili? Je to hrozně výhodné! Včera jsem otce poslala do hospody a pak mi dovolil jít na koncert Mika Terrany i na koncert Within Temptation. Takže po dlouhé době něco pozitivního. Ve škole se totiž moc pozitivních věcí neděje. A vlastně ani moc mimo školu ne. Byla jsem u doktora (na rehabilitaci) a tam jsem se taky moc pozitivních věcí nedozvěděla. A na operaci se zádama (která je prý docela nebezpečná) také jít nechci, takže to budu muset vydržet....asi mi upadnou lopatky....ne, rovnou celá páteř. Kdo by řekl, že sedět rovně je takový problém.

V úterý se chystám projít po Olšansých hřbitovech. Pročistit si hlavu.
Za poslední dobu jsem si to tam nějak oblíbila. Je to tam krásné a uklidňující. A dokonce tam nejsou slyšet ani zvuky projíždějících aut kolem. Tomu se divim.
Olšany1
Toť jedna fotka z dřívějška.
Tak mě napadá, že já jsem vlastně vůbec nepokročila v psaní mé povídky. Asi se do toho pustím zítra, když na to mám celý víkend. Možná už dneska večer. Večer se totiž nejlíp píše, jsem zjistila. Až jí dopíšu, mohla bych jí sem zveřejnit, aby se tady konečně něco pořádného dělo za tu dobu, co to tady existuje.


And suddenly my seer is on my side
Bringing love while forgetting his pride
In his eyes I see there'll be better times along my way

Třeba bude líp. Jednou......

Ne dobrý, úlet. Asi si sednu se zápisníkem a tužkou v ruce a napíšu nějaký zcela lajcký (hah xD) text. Třeba to bude dobré, ikdyž já na to teda nemám talent. Já prostě neumím vyjadřovat své pocity a hotovo. Takže ten, kdo to umí, je pro mě Master. Tak mě napadá, že mezi ty lidi patří Tuomas Holopainen. Ano, uznávám, že bylo blbé, že to Tarje neřekl do očí, ale skládat umí ale SAKRA dobře (byla bych víc sprostá :D ). A to zapřít nemůžete :D .


P.S. K tomu nadpisu...mám novou přezdívku od Babe . Začalo mě nazývat Usylmä.

Within Temptation - Faster & Mother Maiden Short Film

1. února 2011 v 21:35 | ♣Jilliane♣ |  Within Temptation
Úplně supr video :)
Pro ty, co si chtějí rovnou poslechnout písničku, dejte si to na 3:21