Říjen 2010

Indica - Children of Frost

31. října 2010 v 11:53 | ♣Jilliane♣ |  Trailery
Já ani nevím proč to sem dávám. Asi proto , že ta atmosféra týhle písničky se mi zdá na dnešní den úplně trefná :D :D prostě řekla bych taková tajemná :) Dušičková :) . Zvlášť ten začátek
Samhain

31. října 2010 v 9:30 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Samhain ("sauin") je keltský svátek. Obvykle se slavil v noci z 31. října na 1. listopadu (podle jiných zdrojů je to den prvního úplňku ve znamení Štíra).
Je to také keltské označení pro měsíc listopad.
Samhain byl pro kelty začátkem nového roku a hranicí mezi zimou a létem. Lidé také věřili, že se v tento čas objevují duše zemřelých na zemském povrchu. Později se o svátku Samhain začal slavit i konec úrody.
"Papež Bonifác IV. se chtěl zbavit pohanských zvyků a pro období Samhainu vytvořil nový svátek - svátek Všech Svatých" , z čehož pravděpodobně vznikl i anglický svátek Halloween.

(no teda já jsem zastáncem našich českých Dušiček a Halloween mi připadá spíš jako zneuctění zemřelých, no ale to je jen můj názor.)

O Samhainu se většinou zapalují svíčky. Díky tisícům svíček dostanou hřbitovy alespoň v tento den tajemný nádech :) (teda mně se to líbí :D a úplně nejkrásnější jsou ty hřbitovy v noci ).

"K Samhainu se váže ještě další zvyk, který se udržel v některých zemích s keltskou tradicí po staletí. Buď přímo o samhainské noci, nebo v některou z pěti následujících nocí se spalovaly figuríny ze starých hadrů a vycpané slámou. Měly symbolizovat všechno špatné, co se během uplynulého roku nahromadilo a čehož je třeba se rituálně pomocí plamenů zbavit a takto očištěni vstoupit do nového roku."

"Patronkou tohoto poněkud strašidelného svátku byla neméně tajemná a strašidelná keltská bohyně Cailleach, mající mnoho různých krajových označení a podob
říkalo se jí Spirálová baba, někdy Matka hor jindy prostě Stařena. Byla vždy spojována se smrtí - ale také se znovuzrozením"hodnocení blogu od Cassie

30. října 2010 v 21:08 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Díky díky Cassie za zhodnocení mého blogu :) tak tady to máte

Moje "osobní" hodnocení:
~ Na první pohled mně tvůj blog zaujme, působí tak nějak sympaticky. Hlavně ten název "Die angel" je geniální (nikdy jsem netvrdila, že nejsem morbidní). Dokonale mi sedne jeho styl, jelikož poslouchám stejnou hudbu a líbí se mi prakticky stejné věci. Když se kouknu do článků (vlastně už nemusím, mám je prakticky všechny pročtené) musím říct, že jsou kvalitní (a ty písničky co dáváš do nich taky :D). Líbí se mi, že jsi hodně aktivní a přidáváš články docela často. Jediné co bych zmínila je hoooodně dlouhé menu (a že to říkám zrovna já, že?), které by chtělo malinko rozdělit, třeba do rozcestníků (taky se na to chystám). Tvůj blog mám moc ráda a taky se na něj často dívám, i když možná nezanechávám zrovna užitečné či potěšující komentáře.

Moje "obecné" zhodnocení:
/Pozn.Cassie; Měla bych se na blog taky podívat jako nezávislý návštěvník, jelikož né každý má slabost pro tento hudební styl a ostatní věci, že? =)/
~ Dess je dobrý i z "obyčejného" úhlu pohledu, jelikož není zase tak depresivní a na vyváženosti mu dodává fialová barva, která ho projasňuje. Prostě se shoduji na tom, že dessing je krásná práce. Články splňují svůj účel, jsou zaměřené na to co se líbí tobě, takže ani z nezávislého pohledu nemůžu říct, že jde o nějakou patlaninu. Seznam SBček je taky taková přebývající dlouhá věc... Ale to je na tobě ;)

Celkově: Velmi povedený blog, který mně na první pohled zaujal a na druhý okouzlil...

***

Nightwish - Kuolema Tekee Taiteilijan

30. října 2010 v 14:49 | ♣Jilliane♣ |  Nightwish
Mně to nedá :D tahle písnička je hrozně krásná :) :) a díky té dokonalosti vám sem dám i text x) do celého článku


Mike Terrana - WLB Tour - Praha

29. října 2010 v 19:42 | ♣Jilliane♣ |  Trailery
Hehe :D podařilo se mi sem dát ještě jedno video z Tarji koncertu :) :)
a to zrovna sólo Mika.Docela jsem se u toho zasmála :D.
Video neni celé.....


Runy

29. října 2010 v 15:04 | ♣Jilliane♣

RUNY

informace o runách, které jsou uvedené v celém článku jsem hlavně čerpala u webové stránky http://www.pohanstvi.net/
v c.č.

Fotky Tarji z koncertu

28. října 2010 v 18:55 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Mimochodem kdyby se někdo chtěl podívat na fotky Tarji z koncertu, který mi sem nešly vložit, tak tady: Doufám že se to zobrazí. Kdyžtak napište

Jsem z5! i s internetem x) a mini recenzí na FW

28. října 2010 v 17:51 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Ha! No hurá! Konečně jsem se připojila na internet. To dalo docela práci to tady dávat dohromady skoro 2 dny x/ .
Celou dobu, co byl internet ještě ztracenej , jsem musela poslouchat Tarju x) (ne, že by mi to dělalo problém x) ) no a díky tomu, že jsem si vytiskla noty k I Feel Immortal, jsem nakonec ještě k tomu ztvrdla u klavíru. Mimochodem, pro příznivce MMORPG tu mám novinku. Dneska (teda on měl už včera) vyšla nová MMORPG od PWE , Forsaken World (dále už jen FW). Celkově k tomu není co dodat, grafika výborná, co jiného čekat od mega updatu že? FW byl ke stažení už 26. . No každý samozřejmě čekal, že si to stáhne a 27. -jak to bylo v plánu- se konečně po těch dlouhých týdnech napínání pustí do paření x) . Bohužel, jsem se před chvílí dozvěděla, že Closed Beta Phase 1 můžou hrát jenom vybraní šťastlivci (nebo jak to tam mají) . No a ti ostatní si holt budou muset počkat nějaké 2-4 týdny. A co je na tom to nefér?
1) do Closed Beta, jsem se registrovala několik minut po tom, co tu možnost zveřejnili, ale i přesto, budu muset počkat až do Phase 2
2) je to nefér vůči ostatním lidem. To, že Američani a Korejci už to hrajou pěkně dlouho, se dá přežít. (No pochopte, ono těch 600 fachmanů pracující na 1 hře, nedokáže zveřejnit tu hru ve světě stejně.) Štve mě ale, že když už to konečně zveřejní v Evropě, nechaj to ZASE! hrát jenom vybrané hráče a vůči nám to není fér.
Chápu, že se -až se pak půjde na Live- všechny Chary smažou, ale přece jenom by nám mohli dát šanci si to ovládání hry alespoň vyzkoušet. No.........konec, finíto.

Jinak, co říkáte na obrázek? x) je to šíleně starý obrázek před chvílí vyhrabaný na Světlo zemské x) . Jak už je to dlouho, co jsem tuhle šílenost udělala? :D No radši to ani nechci vědět.
Tarja xD
A úplně nakonec starý obrázek z Perfect World International. Tohle je speciálně pro Kate x) obrázek na přání
Assassins x)

Ensiferum texty - One more magic potion

26. října 2010 v 19:44 | ♣Jilliane♣ |  Ensiferum - texty
x) x) opět v c.č. + video x)
Si začínm řikat proč sem založila k Ensiferum i rubriku videa, když ty videa stejně dávám k textům xD XD to bude as tím mentálním myšlením

Children Of Bodom - rozcestník

26. října 2010 v 16:38 | ♣Jilliane♣
CoB x)Children Of Bodom - Blooddrunk

26. října 2010 v 16:25 | ♣Jilliane♣ |  CoB - videa
:-* nemám slov x) škoda že ten originál nešel vložit x(


Alexi Laiho, 11 Things You Never Knew About Him!

25. října 2010 v 18:09 | ♣Jilliane♣
Něco málo pro začátek nezačátek x)


Tarja - The Crying Moon

24. října 2010 v 17:40 | ♣Jilliane♣ |  Tarja
Jednoduše jsem už nemohla bez internetu vydržet xD XD a jakmile mi Lenule
poslala ještě Tarji novou písničku, no to jsem už lezla na net přes mobil x)


odjíždim x)

22. října 2010 v 14:38 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Zdravím :)
Jenom rychle oznamuju. že na víkend tady nebudu. Děda tak sliboval, že si nechá tu wifinu nějak spravit, až mu jí z toho odvezli pryč a internetu je úplný konec. Ale příští týden to tu zase trochu rozjedu, protože ikdyž nemám žádné nápady, potřebuju doplnit pár rubrik a konečně udělat tu Children Of Bodom. :)

Tak přeju hezký víkend :)


Within Temptation - The Howling

20. října 2010 v 16:31 | ♣Jilliane♣ |  Within Temptation
Už dlouho do téhle rubriky nic nepřibylo x) . Jinak mě hrozně štve, že to krásné video k téhle písničce je "na požádání zrušeno" !!!!!!! Tak jsem vám sem dala i text :)


19.10.2010 - news

19. října 2010 v 15:18 | ♣Jilliane♣ |  Moje kecy
Hei :)

Tak abych už něco napsala že jo......
No úplně na začátek jsem chtěla něco říct k 6MBD (6 minut před smrtí) . Dneska bylo volno :) takže jsme se s mojí spolusedící rozhodly, že něco dopíšem. Šlo to teda hrozně kriticky! XD 1. kapitola by se v pc formátu nevešla ani do 6 vět xD a úplně nakonec jsme zjistily, že jsme se totálně v tom příběhu zamotaly. Největší problém byl ale s tim, že jsme se docela dlouho nemohly shodnout na názvech a kde vlastně co bude. No jednoduše bych to shrnula tak, že to ještě nemáme pořádně promyšlené a bude nám asi dlouho trvat, než tu 1. kapitolu dáme dohromady. Mně se zdá, že fantasy v kombinaci s realitou nebyla zrovna správná volba........ No ale měnit to už samozřejmě nebudu x) 

http://fc00.deviantart.net/fs10/i/2006/108/0/a/fairy_by_psycho_firby.jpg

Jinak...mám pár nových SB :D :D

http://fc07.deviantart.net/fs51/f/2009/280/b/3/b385d56c88c107744bafe6b95fd4b21b.pngTarja - Witch-Hunt

17. října 2010 v 16:14 | ♣Jilliane♣ |  Tarja
Taková....magická :) x)


Kusovka 24

17. října 2010 v 15:45 | ♣Jilliane♣ |  Kusovky

http://th06.deviantart.com/fs23/300W/f/2007/342/a/5/a586aa5098dd5f09.jpg